עיצוב ובניית אתריםמרפאת מטיילים: חיסונים והדרכה למטיילים טלפון לקביעת תור 24 שעות:053-9956333 קניון רוטשילד, קומת משרדים 3 רח' רוטשילד 45, ראשון לציון שעות פעילות: ימים א'-ה' 15-18, יום ו'  8-11 טלפון במרפאה : 03-9666333 

אני נוסע ל… האם חובה להתחסן ?

למעט מקרים בודדים שבהם נדרשת תעודת חיסון בעת כניסה למדינה, רוב החיסונים אינם חובה אלא בגדר המלצה של אירגון הבריאות העולמי ומשרד הבריאות. האחריות לבריאותו של המטייל מוטלת עליו והוא צריך לדאוג להתחסן. אתם חולמים על הטיול הזה עוד בעת השירות הצבאי, השקעתם מחשבה בתיכנון, השקעתם משאבים ברכישת ציוד, ביטוח רפואי וכרטיסי טיסה. אל תשאירו את האספקט הבריאותי לא סגור. פנו לפגישת ייעוץ במרפאת מטיילים כדי שתחזרו הבייתה מהמסע בריאים ועם זיכרונות טובים.

איזה חיסונים אני צריך לעשות ל…?

אחת השאלות השכיחות שאנו נשאלים בטלפון היא: "איזה חיסונים צריך להודו, תאילנד, סין, למי שנוסע לשבוע, למי שנוסע בטיול מאורגן, למי שמתכוון להתגורר במלון בדירוג של 5 כוכבים…" וכד'. התשובה לשאלה זו מורכבת. את החיסונים קובעים ע"פ מספר פרמטרים: האזור הגיאוגרפי, הרקע הרפואי של המטייל, משך הטיול, אופי הטיול ועונת השנה. מסיבה זו לא ניתן לענות בטלפון על השאלות האלו. הרופא ממליץ לכל מטייל על החיסונים באופן אישי בעת הפגישה.

כמה זה עולה ?

העלות של הביקור במרפאה מורכב מדמי רישום + עלות החיסונים.    דמי רישום של 120 ש"ח עבור פתיחת פנקס חיסונים בינלאומי, ייעוץ של הרופא, הרכבת החיסונים וקבלת הדרכה. תימחור החיסונים נקבע על פי העלויות שנקבעות על ידי הייצרן ובהתאם לשער המטבע של המדינה בה הם מיוצרים. הרופא קובע את סל החיסונים לכל מטייל באופן אישי בהתאם ליעד הטיול, אופי הטיול, משך הטיול וגורמי סיכון אחרים.  מסיבות אלו לא ניתן לקבוע מראש מה תהיה העלות הסופית.

האם יש החזרים של קופות החולים ?

לכל קופה יש מדיניות שונה של החזרים ובנוסף הקופות גם משנות את שיעור ההחזר או אפילו מפסיקות אותו לחלוטין. מסיבות אנו ממליצים לברר את הנושא מול קופת החולים שלו את הנושא.

כמה זמן לפני הטיול רצוי להתחסן ?

לאחר שהחיסון מוזרק, מערכת החיסון מתחילה לייצר נוגדנים שיגנו עלינו אם המחולל החי יחדור לתוכו. לצורך יצירת נוגדנים המערכת נזקקת לתקופה של כשבועיים. מאחר וחלק מהחיסונים ניתנים במנות חוזרות עם הפרשי זמן שונים בין מנה למנה, רצוי להתחיל להתחסן כחודש עד חודש וחצי לפני הנסיעה. כל המקדים הרי זה משובח.

האם יש טעם להתחסן במידה ולא התחלנו את התהליך בזמן  ?

גם אם אתם נוסעים בעוד מספר ימים, עדיין כדאי לקבל את החיסונים כי תהליך ההתחסנות ימשיך גם בימים שבהם אתם כבר נמצאים בחו"ל ויושלם בימים הבאים. גם במידה ותתרחש הדבקה בימים הראשונים, המחלה צפויה להיות קלה יותר.

מה צריך להביא כשבאים למרפאת המטיילים ?

במידה ויש ברשותכם את פנקס החיסונים מהילדות כדאי להביאו. אם נסעתם בעבר וכבר חוסנתם במרפאת מטיילים כדאי שתביאו גם את הפנקס הישן. הרופא יוודא אם קיבלתם כבר בעבר חלק מהחיסונים ובמקרים מסוימים אין צורך לחזור עליהם.

מה תופעות הלוואי?

על פי רוב אין תופעות לוואי מיוחדות. התופעות השכיחות ביותר הן כאב באזור ההזרקה ולעיתים גם הופעת נפיחות או אודם באזור. לעיתים רחוקות יכולים להופיע חם סיסטמי, הרגשת מחלה, תופעות אלרגיות כמו פריחה. לעיתים נדירות יש תופעות נוירולוגיות שדורשות מעקב וטיפול רפואי.

האם יש מגבלות בפעילות לאחר חיסונים?

אין כל מגבלות, ניתן להמשיך בפעילות היום יומית הרגילה

back-travelmed4